Rodiče vrhu A
Timmy od Úhoště a Arya Arqeva

A s Divokou krví je první vrh po tomto plemeníkovi v Čechách. A jeho druhý vrh vůbec:)


V rodokmenu štěňátek najdete kvalitní psy jak české, slovenské tak italské linie. Mezi nimi je například krev krásného Italského plemeníka Mikyho Passo del Lupo, který svým potomkům předává velmi kvalitní srst. Též tam najdete psy, kteří mají více zkoušek z výkonu, včetně Hassa z Kladenské záře, který má historicky nejvíc zkoušek z výkonu, včetně ZVV1 a IPO3. Rodiče Aryi jsou vedeni jak výstavně, tak pracovně. V obou případech jsou úspěšní. Aryčiny sestřičky, které cvičí, sklízejí jeden úspěch za druhým.

A protože velmi dobře vím, že Arya je lehce cvičitelná, doufám, že to předá svým vlčím dětem. Protože i těm, kteří nemají výcvikové ambice, to usnadní život.
Oba rodiče i prarodiče vrhu mají krásné hlavy se správným pohlavním výrazem, syté vlčí barvy, jsou nohatí, dobře stavění a mají jantarové oči. Timmymu s věkem ztmavly, ale v galerii jsou fotky z doby kdy byl mladší a oči mají původní barvu. Proto je velký předpoklad exteriérově velmi kvalitních štěňat. Výstavního šampiona, Vám ale nikdo nikde nezaručí.

Arya Arqeva


Všechny informace o Arye a jejích rodičích Qeronovi a Valkýře z Molu Es najdete zde

Bonitační kód: A64 F2 K1 Of P3 Xv53,1 Xf109,4, Chovná I. (karta)
Chovná skupina: 1
Kód ze svodu mladých: A63,5 K1 OF P1
DKK: A(0/0) DLK: 0-0
DM: N/N clear Dwarf: N/N (certifikát)
Barva: Tmavošedá
Číslo zápisu: CMKU/CSV/2468/09
Číslo čipu: 203096100117152
Europas: CZ 160000397567
Podíl vlčí krve: 27.2%
Majitelka: Tereza Dohnalová
Číslo zápisu: CMKU/CSV/2468/09
Číslo čipu: 203096100117152

Výstavy: 1 x res. CAC, 2 x Vítěz třídy, 1 x Krajský vítěz, vždy VÝBORNÁ (10 z 10 výstav)

Arya je povahově klidná a vyrovnaná fena. Je ovladatelná, k lidem nekonfliktní, až podřizovací. Lidi, co zná, miluje. Když si ji nevšímají, tak se hlasově či jinak připomene. Cizí lidi ignoruje a nestojí o přímý kontakt. Jako většina čsv je obezřetná, a ke své smečce velmi ochranitelská.
Na jednu stranu umí být celý den na gauči, či v čajovně a spát, na druhou až přehnaně aktivní. Je to úžasná osobnost, často plná protikladů. Další její povahový znak je dominance vůči fenám a silně vyvinutý lovecký pud.
Má talent na stopy, poslušnost a v poslední době ukázala talent na obrany, kterým se ale nevěnujeme, a při zkoušení agilit byla z překážek nadšená. Bohužel paničku jakýkoliv výcvik nebaví, a tak její vlohy nejsou využity.

 
Timmy od Úhoště

Fotky

Bonitace: Není v Německu potřeba - v roce 2010 získal certifikát plemeníka.
Chovná skupina: 2
Chovná třída: Není zbonitovaný, ale byl by Chovný I. - oba rodiče i on jsou dkk A(0/0)
DKK: A(0/0) DLK: 0-0
DM: DM/N - Timmy je přenašeč, což ničemu neškodí a ze spojení s Aryou, nehrozí u žádného štěněte toto onemocnění. Více informací o nemoci zde
Podíl vlčí krve: 29,7%
Majitelka: Carine Pfeifer
Adresa: Deutschkland Saxony Anhalt, 39646 Oebisfelde-W
Číslo zápisu: CMKU/CSV/2221/07
Číslo čipu: 968000004065445

Výstavy: - 1 x rez. Vítěz dorostu


Timmy je německý plemeník, který v tuto chvíli žije v čechách u své chovatelky. Je to mladý, skoro 5 letý pes. V České republice nemá ještě žádné potomky. V Timmym se kloubí stará slovenská a česká krev. Jeho otec byl Karlík Crying Wolf - pes krásného exteriéru a pro Čechy zajímavé krve. Bohužel měl u nás jen dva vrhy než se ztratil. U nás najdete jen jednoho krycího psa z jeho krve.
Timmy má vzorový formát těla, kvalitní srst, krátký, výborně nasazený ocas, malá trojúhelníková ouška a líbivou hlavu se suchými pysky. Další věc která mě na něm zaujala, jsou jeho syté barvy a vysoko posazená maska, stejného typu, jako má naše Arya.
Celkově to je jemný pes, který si ale udržuje maskuliní výraz. V Německu pro chovnost není potřeba bonitace, proto nevím jeho přesnou výšku, podle chovatelky má cca 66cm.
RTG má perfektní. Do 3 let měl i světlé oči, které mu bohužel s věkem ztmavly.
Přestože neměl úplně štěstí na majitele, udržel si veselou a mazlivou povahu.
Myslím si, že pokud toto krytí vyjde, můžeme očekávat krásně zbarvená, povahově vyrovnaná štěňátka, kteří se stanou skvělými parťáky svých budoucích majitelů u všech aktivit, které je napadnou. I kdyby to mělo být jen válení na gauči nebo sportovní kynologie. Též by mohla být vhodná do chovu a snad i na výstavy. To nikomu ale bohužel nikdo nezaručí:)

Comments