Jak se daří Áčkům

Rok 2013

přidáno: 3. 11. 2013 4:31, autor: Tereza Dohnalová   [ aktualizováno 16. 8. 2014 1:25 ]

25.8 - sraz "A" s Divokou krví - věk 10 měsíců


 

20.8 Arthas "Kral" s Divokou krví - byl 17, 18 a 19 srpna na výstavě a  vyhrál vždy první místo v kategorii "Nejlepší junior své rasy" souzen 3 mezinárodními rozhodčími. Výstava se konala ve městě Santiago Restrepo Arango v LLano Grande- Antioquia. Moc mu a jeho rodině gratulujeme, je to úžasné a mám z toho radost. Pár fotek z výstavy najdete v jeho albumu Arthas
                  

16.8 Artemis - dnes sem obdržela aktuální fotečky naší Mii,i ona je maminčin klon :) fotky najdete je v jejím albu zde

                               

3 naše krvinky mají už svod mladých :) zůčastnili se ho v 9 měsících a vedli si super :)

Attila Sirius - A65 E1 H6 K1 Oh P3 (světle hnědé oko, hluboký hrudník, dlouhý ocas, povaha Dobrácký - méně dráždivý, soulad se standardem velmi dobrý)
Abaddon - A59 E1 Oh P3 ( světlě hnědé oko, povaha Dobrácký - méně dráždivý, soulad se standardem velmi dobrý)
Azshara - A59,5 Of P1 ( povaha sangvinik - ovladatelný vyrovnaný, soulad se standardem výborný)

27.5.2013 - "A" s Divokou krví - 7 měsíců - bohužel nemám aktuální fotografii Artemis

26.5 Klubová výstava čsv - Attila a Argos se dnes účastnili klubovky čsv. Attila obdržel známku VN2 i s medailí a Argosek VN. Ve třídě bylo 7 psů

                                                 

22.1.2013 - Arthas s Divokou krví - tak už i můj milášek Arthas je v novém domově, včera odletěl do Bogoty a dnes už je se svou novou smečkou. Tím to uzavírám tuto sekci a novinky o mých milovaných krvinkách najdete v Co je u nás nového.

                                                   

Prosinec 2012

přidáno: 3. 11. 2013 4:30, autor: Tereza Dohnalová

13.12 Angel Kira- Tak dnes nám odešla i naše malá Angel. Najednou je to tu tak tiché a prázdné. Byť je hrozný zlobilo, tak je to naprosto úžasný vlče, celá maminka.
Mohu jen říct, že sní odešlo i kus mého srdíčka. Moje malá žlutá holčička odjela směr slovensko.  Bude bydlet v Popradu. Doufám, že se ještě uvidime a že se tam neztratí. Věřím, že ji s Petrou čeká spousty krásných let a zážitků a já to budu moc sledovat aspoň na fotkách. Takže hodně štěstí náš Andílku


 

9.12 Angel Kira a Abaddon - dneska Alča vzala Abaddona a Angel na výlet ke koním. Zároveň snimi Angel absolvovala cestu metrem a busem a krom koní viděla i kočičáky a králíčka. Fotky z výletu najdete zde


 

8.12 Arthas - dneska odjel Arthas do Plzně k naší kamarádce Hal. Je to z důvodu socializačního, aby se odrthl od rodné smečky a prošel důkladnou socializací, než odletí ke svému majiteli do Kolumbie. A protože já už jsem nějaký čas nemocná, nebo v práci, k tomu tu mám Aryu s Ebi, nezvládla bych mu dát to, co potřebuje -jako socializovat na další psy, lidi, mhd a stresové situace. 
Jinak náš přišel pozdravit Abaddon, který naprosto jasně vyniká v ukecanosti a suverénosti,.
Takže sme byli vyběhat Arthase, Angel a Abaddona na pole, fotky najdete zde
V albu Arthase,Abaddona a Angel přibyla exteriérová  fotka hlavy, a u Abaddona,a Atilly najdete nové fotky z domova.
Jinak máme zprávy od Aší, šikulka překousala kabel od foťáku, takže na fotky si musíme počkat, jinak se má víc než super. Pomalu se zžívá s kočičkama a páníčci  jsou z ní nadšení.
Attila je skvělý kamarád s kočičákem a je vážně šikulka. Tekky ho pečlivě vychovává
Podle všeho, se všichni naši vlčí potomci mají dobře, zacož sem ráda a modlím se, aby to tak zůstalo.
 

4.12  - 5 vlčat v nových domovech - Většina našich dětí už oblažuje svou přítomností nové páníčky a Ti byli tak hodní, že mi poslali fotečky z  prvních okamžiků v nových domovech. Výjimečně bylo vytvořeno z těchto fotek celé album - zde Další fotky budou přidávány každému štěndu do jeho alba


 

2.12- fotky ze 7 týdne -  už mám doma jen 2 vlčata a tak mi zbyl čas upravit spousty fotek a nahrát album 7 týden

1.12. Pomalu se nám to tu rozutíkává - většina malých divokých krvinek už okouzluje své nové majitele, ti co mají i psí kamarády už je neúnavně otravují. Aší si to vynahrazuje dvěma kočičíma slečnama.

Listopad 2012

přidáno: 3. 11. 2013 4:29, autor: Tereza Dohnalová

30.11. - velký krok do nového života - Dnes dvě první štěňátka udělala velký krok vstříc své budoucnosti, rozjela se do nových domovů. Odjeli Artemis a Attila Sirius, na oba doma čekají psí parťáci a tak doufáme, že je čeká báječný život se psím kamarádem po boku. Přejeme jim skvělé páníčky, hodě "vlčí" zábavy, vždy dost bašty a možnost vracet se do tepla domova. Fotečku nám jak první vzorní dodali páníčci od malého gangstera Attily - na fotce cestou domů se svojí novou psí kamarádkou Tequilou, která v sobě kapka včí krve taky nezapře.

29.11- Kontrola vrhu - dnes dorazila Hanka Kaufmanová (chovatelka Timmyho, našeho tatínka) na oficiální kontrolu vrhu. Vlčátka se ukázala jen v tom nejlepším světle. Byla všechna kontaktní a vyžadovali pozornost. I v poznámkách pro chovatelskou komisi, mají napsáno výborná povaha a socializace ( ještě aby ne, panička si připadá už krajně přesocializovaně) I Arynka byla prohlídnuta odborným okem a bylo uznáno že je v dobré kondici. ( Já to prásknu, první hláška byla, že je vypasená, to ale není pravda, je jen dobře živená a úplně bez srsti)
Jinak vlčátka se chystají do nových domovů a mají připravenou výbavičku: Vodítko a oboječek 
                                                                                                           hračky ( plyšáček, uzlík,tenisák)
                                                                                                           čistidlo které pohlcuje pachy
                                                                                                           BARF balíčky na 7 dní
                                                                                                           Černé desky (vytištěné fotečky vlčátka ,
                                                                                                                              EU pas,smlouva, přihláška do                                                                                                                                       klubu,základní  info o čsv a jak                                                                                                                                     uchovnit) 

28.11 - Opožděně vložené fotografie - dnes jsem s velkým zpožděním nahrála fotografie vlčat z 6 týdne. Stále pokračuje socializace. Už zkoušíme i chodit ven a i to je v plánu nafotit. Ale už je to tu tak veselé, že není energie na úpravy.

27:11 - Příprava na sobotu -  tak pomalu, ale jistě dávám dohromady výbavičku pro naše prcky do nových domovů. Za přípravu složky děkuji Tawy kennel, kteří jako vždy jsou ochotní podat pomocnou ruku.  

25.11 - 3 odčervení  - tento víkend byl už tradičně ve znamení velké socializace a hlavně byli vlčata po 3 a u nás doma naposledy odčervené. První odčervení proběhlo 27.10 kapkami značky  Procox, druhé proběhlo 10.11 tabletkami Dolpac a dnešní 3 také tabletkami Caniverm. Další odčervení je čeká až v novém domově kolem 9.12. 
Také se fotilo, ale fotky jsme ještě neupravila ale nebojte se, nějak se k tomu dokopu
Zatím sou fotky od socializačního týmu zde

23.11 - Timmy od Úhoště - dneska jsem na netu objevila fotečku otce našich dětí :)

                               

22.11 - čipování a očkování - Dnes naše vlčátka završila 41. den života a byla všechna zvážena ( mají kolem 3 kg), mají za sebou první očkování a hlavně čipování. Též jim byly vystaveny europasy. Za 9 dní se většina vydá do nových domovů.

18.11 album 5 týden- sice se zpožděním, ale v dnešních večerních hodinách, bylo nahráno album 5. týden života.
Jinak jedna fotka pro Strýčínka - náš kamarád Sodoma, jeho Abaddon a matka rodu Arya.
Další fotky naleznete zde
                                                                                    


 

17.11.2012 - nové fotky- Štěňátka mají každé vlastní album fotek. V albech jsou krásné "profi" fotky od amatérské fotografky Anety Hnykové a našeho kamaráda Vojty Kouřila z CHS Tawy.

     

15.11 souhrn - sice sem od víkendu nefotila ale nezahálíme, přesto že chodím do práce, vlčata už všechna jela autem,a na skok se ukázala u mě v práci, v restauraci  a nebo v našem obchodním centru. Jinak sem si dala na 2 dny pauzu od návštěv, přeci jen i já  sem občas přesocializovaná ale dnes mi nafotili smečku kamarádi z ch. st Tawy. Fotky budou v nejbližších dnech.
Jinak na fotce je ukázka toho, když se sejde kompletní team s Divokou krví-Abaddon,Anup,Ebi a Arya

                               

11.11.2012 - v galerii štěňátek nové fotky - poslední ze 4. týdne. Dnes startují prckové 5. týden života.

10.11.2012 - aktuální vážení štěňátek - Dnes proběhlo 2 odčervení a aktuální vážení štěňátek - řazeno vzestupně.

Attila Sirius (šedivý) - 1970g
Arthas (modrý) - 2130g
Angel Kira (žlutá) - 2400g
Argos (zelený) - 2490g
Artemis (červená) - 2520g
Aszhara (fialová) - 2560g
Abaddon (černý) - 2605g

Štěňátka byla dnes odčervena. Právě se zpracovávají fotky štěňátek za poslední 4 dny (cca 230 fotek). Jen co budou, hned se tu objeví. Štěňátka rostou jako z vody, vrčí, perou se, hrajou si, baštěj masíčko, koušou do mámy. Pokračují aktivní socializační návštěvy - lidské a teď už i psí. (Aryška u štěňat toleruje Anup a zítra se smečce vrací Ebi.)

7.11 - seznamování se smečkou - od včerejšího dne u nás probíhá postupné seznamování vlčat se zbytkem psí smečky. A to s Kirou ( Agnes z Třineckých končin) a Anup Tawy. Dále se některým vlčatům už staví ouška a stále pokračujeme v socializačních návštěvách. Dnes u nás byl Jirka - budoucí majitel Argoska.Fotky najdete zde

4.11 Nové fotečky - i dnes sme s vlčaty měli návštěvu, tentokrát kamarády z Plzně. Je fajn vidět, jak ty moje vlčí příšerky jsou kontaktní. Také už se jim prořezali první zoubky a tak žužlání dostalo nový, lehce bolestivý rozměr.
Takže hledáme dobrovolníky na post kousacích hraček pro vlčátka!!!
Fotky z celého víkendu v novém albu 4 týden  

  

3.11 - dneska vlčata završila 3 týden života. Už ťapkají, vidí, slyší, papají mleté masíčko se sušeným mlíčkem.
 Pomalu se jim prořezávají zoubky a celkově snima začíná být veselo. 
Začínají se krásně vybarvovat a to nejen exteriérově ale i povahově. Miluju je a jsem opravdu zvědavá, co znich vyroste.
A jejich výročí  sme oslavili socializačními návštěvami. Přišla kmotra Arthase a Azshary, Sodoma - majitel Abaddonka s Alčou a kamarád Gobra s Kubou :)  Fotky budou přidány co nejdřív.


1.11 přikrmování prcků - našim vlčatům už je 19dní, takže nastal čas prvních příkrmů. Vlčátka dostávají kuřecí řízky namixované se sušeným psím mlíčkem. Vypadá to, že jim chutná :)
Jinak stále pokračujem v socializačních návštěvách, které jsou vřele vítány.
A v galerii 3 týden  sem přidala nějaké fotečky.

                                                                                     

Říjen 2012

přidáno: 3. 11. 2013 4:27, autor: Tereza Dohnalová   [ aktualizováno 3. 11. 2013 4:28 ]

31.10 -socializujem a část výbavičky - poslední dva dny byli po práci věnovány socializaci štěnd, stále příjímáme návštěvy na mazlení prťousů. Jinak máme dobrou zprávu od Evi Tvarůžkové. Část výbavy pro naše vlčí děti už je hotová :)

                               

28.10- socializace- dnes proběhl první socializační kolotoč :) Všechny holčičky tu měli své páníčky a jsou tedy též zadané. Krom spousty dospělýxch, tu byly i děti. Byl to báječný i když lehce náročný den. Fotky v galerii 3 týden.
             Děkuji Všem zůčastněným a Věřím, že jsem svým vlčatům našla ty nej páníčky ,co jsem mohla :)

27.10- první odčervení - miláškům je 14 dní, takže byl čas na první odčervení. Další bude znovu za 14dní

26.10 - čísla zápisů - dnes nám od ČKS přišli čísla zápisů pro naše vlčátka

25.10 - pokroky našich vlčích dětí - tak dnes většina vlčátek začala otvírat očíčka a stavět se na nohy. Je úžasné sledovat jejich vývojové pokroky a být u toho. Ten pocit, když u nich jste a pozorujete je, je opravdu k nezaplacení a nedovedu si představit, že za pár týdnů už budou v nových domovech. 
                         

24.10 - nahlášení vrhu ČKS - dnes sestra  donesla na Pražské sídlo ČKS ( Český Kynologický Svaz) formulář s nahlašením vrhu.  Takže jména už jsou neměnná.
Ale zájemci se nemusí bát. Je jedno jak budou svému hafíkovi říkat a na co uslyší.
Jinak Arya přestěhovala prcky do mé postele, takže to budou gaučáci už od mala :)

23.10- změna jména na Argos s Divokou krví - dnes byl u nás budoucí páníček jednoho z pejsků, vybral si původně  pejska se jménem Alucard , ale nakonec při schlédnutí mého seznamu návrhů jmen si zvolil Argose.
A kdo že to byl Argos? - pes Odyssea, který ho jediný po jeho návratu poznal a až poté zemřel. Dodnes to jméno značí věrnost, přátelství a lásku..A do galerie přibylo pár nových foteček :)
Také proběhlé další vážení.

Váha - 10 den -pejsek: černý oboječek - 856g - Abbadon
                     -pejsek: zelený oboječek - 882g - Argos
                     -pejsek: modrý oboječek - 704g - Arthas
                     -pejsek: šedivý oboječek - 604g - Attila Sirius
                     -fenka: červený oboječek - 966g
                     -fenka: fialový oboječek - 880g
                     -fenka: žlutý oboječek - 762g

stále máme volnou jednu holčičku

22.10 - Attila Sirius- dostal dnes také svůj šediví oboječek a moc mu sluší.

21.10 - nové fotečky - ve štěněcí galerii vzniklo nové album - 2 týden

Také dnes proběhlo vážení naší draví zvěře. Všichni krásně rostou a přibírají na váze. Každý má už 2x své porodní váhy, ale posuďte sami :)
Váha - 8 den -pejsek: černý oboječek - 764g - Abbadon
                   -pejsek: zelený oboječek - 740g - Argos
                   -pejsek: modrý oboječek - 568g - Arthas
                   -pejsek: šedivý oboječek - 466g - Attila Sirius
                   -fenka: červený oboječek - 820g
                   -fenka: fialový oboječek - 750g
                   -fenka: žlutý oboječek - 646g

20.10 - Adria se nakonec bude jmenovat Artemis s Divokou krví - dobrou zprávou dne je, že i jedna z  našich holčiček zůstane v Čechách, bude žít na Liberecku, ve společnosti 2-letého pejska čsv Arese z Šestajovických plání. A aby ho lépe doplňovala, dohodli jsme se s budoucími páníčky na jméně Artemis s Divokou krví.

19.10 - Argos s Divokou krví - od dnešního dne je zamluven na pevno i Argos, čeká ho domov v Turnově, což není tak daleko od Prahy, takže doufám, že ho budeme i nadále vídat.
Arthas je slíben za krytí. Takže odedneška máme volné už jen 2 vlčí slečny.

18.10 Další vážení vlčat a nové fotky - ve štěněcí galerii najdete v albu první týden, přidané nové fotky, co jsem dnes udělala.
Váha - 5 den -pejsek: černý oboječek - 554g - Abbadon
                    -pejsek: zelený oboječek - 544g - Argos
                    -pejsek: modrý oboječek - 446g - Arthas
                    -pejsek: šedivý oboječek - 355g - Attila Sirius
                    -fenka: červený oboječek - 614g
                    -fenka: fialový oboječek - 552g
                    -fenka: žlutý oboječek - 438g

Rozlišovací oboječky - dnes dostali 2 holčičky a 2 chlapečci rozlišovací oboječky.  V neděli dostanou oboječky i malá holčička a druhý nejmenší chlapeček, Atísek si bude muset ještě pár dní počkat.
Na vlčatech najdete v tuhle chvíli tyto barvy - červený oboječek- největší, největlejší fenka alias Bestie
                                                               -fialový oboječek - střední tmavá fenka
                                                               -černý oboječek - Abbadon - největší a nejsvětlejší pejsek
                                                               -zelený oboječek - Argos - druhý velký pejsek, tmavší než Abbadonek
- bez oboječku najdete tedy nejmenší fenku- na kterou čeká žlutý oboječek
                                              druhý malý pejsek- Arthas - modrý oboječek
                                        nejmenší pejsek - Attila Sirius  - šedivý oboječek
                                          

Abbadon s Divokou krví - Náš kamarád a člen smečky Sodoma, si dnes vybral toho svého životního průvodce. Je to největší a nejsvětlejší pejsek s černým oboječkem.
                                                     

 Atilla Sirius s Divokou krví- dneska se nám ozvala mladá rodina z Prahy, že mají vážný zájem o našeho drobka. Takže tímto je Atísek na pevno zamluvený a  už není k rezervaci. 
                                                            

17.10 - odlišovací oboječky- máme na štěňátka už připravené odlišovacíoboječky.Čekáme až ještě malinko povyrostou a dostanou je.
                                         

16.10- vážení a focení - dnes proběhlo kontorlní vážení, abych se přesvědčila, jak nám děti rostou. Všichni krásně přibýrají i náš malý Atilla.
Jen musím přiznat, že se vlčátka děsně blbě fotí :) chvilku nepostojí a to jsou jim 3 dny, nevím co budu říkat za 3 týdny.
To asi budu potřebovat na focení spousty asistentů. Foto pokusy z dneška najdete zde

Váha 3 den: 1. pejsek - 276g - Attila Sirius
                   2.pejsek - 350g
                   3.pejsek - 458g
                   4.pejsek - 468g
                   5.fenka - 350g
                   6.fenka - 352g
                   7.fenka - 524g

14.10 - vlčátka krásně papkají a mají se čile k světu- Podle dnešního vážení všichni přibrali. Veké vážení které sem dám bude v úterý. Jinak štěnísci mají předběžná jména, (která časem přiřadíme) které jsem vybrala z návrhů mých přátel. Až na již zmíněného Atillu- nejmenší chlapeček ale velký bojovník, který se, pokud mi to vyjde, bude jmenovat celým jménem Atilla Sirius s Divokou krví. - fotky najdete zde
 Jinak více ke jménům v sekci -  Co je u nás nového.

                                      

13. 10 v rozmezí od 14:20 do 16:45 na svět přišlo 7 jakovlčích miminek po naší Arye. Máme 3 fenky a 4 pejsky.
V tuto chvíli kdy to píšu, se mají všichni čile k světu. I náš malý pejsek, u kterého upřímně doufám, že to zvládne a bude z něj velký bojovník. Pokud to tak bude. Budeme mu říkat Atilla. Tak mu držte palce, tlapky a přejte štěstí


Porodní váha: 1 - pejsek - 330g        
                     2 - pejsek - 264g
                     3 - fenka - 264g
                     4 - pejsek - 224g - Atilla
                     5 - fenka - 322g
                     6 - fenka - 384g
                     7 - pejsek -  336g

1-4 of 4