Novinky‎ > ‎

Rok 2011

přidáno: 3. 11. 2013 4:51, autor: Tereza Dohnalová

26.12.2011- Ebi z Kopáčkova dvora - Tak k nám dnes z Břeclavi přicestovala nová členka mé smečky a to československý vlčák Ebi z Kopáčkova dvora. Všechny informace najderte v její sekci. Fotky najdete ZDE

 

Veselé Vánoce a Šťastný nový rok přeje smečka s Divokou krví, včetně nejnovějšího člena co k nám v brzké době přibude Ebi z Kopáčkova dvora

17.12.2011 Kapr Karla Hartla -  tak jako i předchozí dva ročínky, jsme se i letos s Aryou vydali na sranda závod o živého kapra. Letošní disciplíny byli obzvlášť vypečené.  Arya polovinu z věcí znala a v oblibě je nemá ( nošení brašen s nákladem, tahání) protože to znamená práci, tak sme zkončili 7. Přesto byla velmi šikovná a snažila se. Závod sme si užili obě dvě. Fotky bohužel nemám. ( Měla bych se polepšit)

11.12.2011- Co se dělo
Aby ste si nemysleli že se za ten skoro měsíc u nás nic nedělo, tak vlastně dělo. Panička začala chodit do práce a na výlety nebylo mnoho času.
A pokud sme někam šli, nefotilo se.
Malé schrnutí...
 Dneska se třeba Kira viděla se svými chovateli po skoro roce odloučení. Moc se jim líbila a udělala dobrý dojem.
Vlčice  zase šla s vlkošedými kožichy projít do centra prahy. Z procházky máme i nějakou tu fotku
Taky sme mezitím hlídali Benýta. Když byl páníček i panička v práci. Holky z něj mají vždycky velkou radost

 

 

 

 

 

 

 

4.12.2011 - Vlčí venčení- Tak jsme se jedno nedělní odpoledne vydali na vlčí venčení do obory Hvězda. Sešli sme se tam s milou rakšou, dominantní Arqen, sestřičkou Bellonou, krásným Rubin a vlčicí Beskou. Procházka byla i přes ošklivé počasí vydařená i Arya s Arwen byli jištěné košíky. Více fotek zde

 

25.11.2011 Kirunka slaví své první narozeniny smiley

20.11.2011 - 2 Vlčí pochod Prahou- Tak sme se dneska zúčastnili už 2 Vlčího pochodu centrem Prahy
Více fotek v galerii

14.11.2011 - Nová sekce Elektrický obojek ano či ne- naleznete zde 2 pohledy na elektrický obojek.
Upravené plánované vrhy
Doplněni  potomci k Benovi
A přidána pozvánka na dogtrek nejen pro čsv  Bloody walk

10.- 11.11.2011 . Dovolená v Pístech - Tak sme teď pár dnů trávili u Alči a Arguse v Pístech, protože Michal odjel na služebku. Tak aby tam Alča nebyla sama. A momentálně mají na zahradě jejich poničku Daduí, takže si to vlčata fakt užili.
Fotky najdete zde


 

Nová sekce :) - Pozvánky/Potkáte nás . Neváhejte to omrknout a třeba se přidat, všichni jsou zváni, nejen majitelé čsv ale i lidé co mají rádi, nebo chtějí poznat

9.11.2011- Máte zájem se dozvědět něco o vlcích? Tak neváhejte a projevte zájem o přednášku o vlcích od osoby tomu opravdu povolané.  Zájemci piště na TDohnalova@email.cz - po kliknutí na obrázek se ocitnete na jejich stránkách, kde bude informace aktualizovaná
Více info na obrázku a webové stránky Tanji Askami najdete  zde 

8.11.2011 - V ponděli sme si s Arynkou zajeli udělat dámskou jízdu k Alče a jejímu Argusovi. Vlčí děti z téhle akce měli velkou radost a Arynka se socializovala na kočičky. Alča se svou polovičkou totiž má dohromady 4 kočky. Arya se ukázala jako zlatíčko, které kočky neloví a má z nich zdraví respekt.


7.11.2011 - Pořádáme vlčí pochod Prahou, pro všechny československé vlčáky, jejich majitelé i obdivovatele.
Čím nás bude víc, nebudem se bát vlka nic :)pro info klikni na obrázek :)

6.11.2011 - MVP Praha- dneska pro změnu výlet na výstavu s Kirunkou, ani ona nebyla vystavovaná, přeci jen její plemeno se vystavuje v sobotu, ale rozhodla jsem se ji trošku osocializovat.  Potkali sme pár lidských a psích kamarádů. Kirunka byla všemi obdivovaná, ale já bohužel neposoudím jak moc je perfektní,  příští sezonu má kira slíbeno pár výstav.
Upřímně doufám, že bude aspoň Výborná, bez titulů to přežijem ale potěšily by :)
Tady mám jednu společnou fotku s Kiruškou, fotky Kiry ze dneška naleznete na konci jejího Alba


5.11.2011 - Mezinárodní výstava psů Praha- dneska sme s Arynkou šli na MVP podpořit naše Arqevatí sourozence. Znovu jsme se setkali s panem Hartlem, kdy jsem si s ním nechala Arynku vyfotit.
Také čekáme na rodiné foto A + B Arqevat a to Bosorky( výborná), Bellony/ velmi dobrá), Aequitas( výborná) a Aryi Arqevy ( bez účasti)

 

Arqevý ségry- z Leva : Bellona, Aequitas, Arya a Bosorka Arqeva

31.10.2011 - Arya Arqeva nezabřezla, tímto se případným zájemcům omlouvám

22.10.2011- jsme s Aryou byli omrknout letošní podzimní bonitaci.  Až na Centauruse Polárního vlka a naší kamarádku Ann Bizaré Amant Gris alias Kiru se letos neobjevil nikdo zajímavý. 
Arynka většinu akce prospala, moc zájmu o ostatní psy neměla. A už jen pár dní a budme vědět, jestli máme čekat vlčata


20.10.2011 - v raních hodinách se "náš" ( nevlastní) Benjamin Ben Srdcerváč stal poprvé otcem a to vrhu B Šedý poklad, který se narodil vlčí princezně Daily Wolf Rhoderick Sodar. Má 2 dcery a 6 synů.
Tímto jim celá smečka s Divokou krví, přeje do života jen to nej :)

18.10.2011 - Stále netrpělivě čekáme na den, kdy budeme moct vyrazit na sono a vyslechnout si ten ortel, jestli štěňátka budou či ne. Už se nám to ale blíží, dneska to je 19 dní od krytí a tedy maximálně příští týden budeme vědět jak na tom jsme či nejsme.A protože naše vizitky nebyli moc aktuální, chyběl tam telefon a správné webové stránky.
nechala jsem si udělat i Vistaprintu vizitky nové, kde nic nechybí.
Jak jsou či nejsou povedené, posuď te sami. Tvořila jsem si je celé sama. ( Bílý okraj tam není)
 

10.10.2011 - Tak sme dneska Aryu naočkovali na herpes, pokud se vše zadaří a Arya je březí, tak 14dní před termínem porodu půjdeme na přeočkování. Více o herpesu najdete zde 

8.10.2011 - výstava v ČB byla pro ch. stanici Arqeva, ze které Arya pochází velmi úspěšná. Aryiný tatínek Qeron z Molu Es získal V1, BOV- Best of Veterán a tím splnil podmínky pro udělení titulu Champion Veterán CZ. Tím to tatínkovi gratulujeme k jeho úspěchu.  A mladší sestřička po Valkýře z Molu es  Butterfly  získala V1 CAJC a splnila podmínky pro udělení titul junior šampion. Sme hold nejkrásnější rodina :) 

5.10.2011- dneska nám přišli výsledky Curta na Degenerativní myelopatii s výsledkem Clear. Curtovi potomci nikdy neonemocní touto chorobou. A ve spojení s Aryou budou všichni potomci DM N/N Clear

Dále do sekce aktuální vrhy byla přidána nová pod sekce Pro zájemce o štěně čsv - najdete tam pár důležitých informací o našich povinostech vůči novým majitelům, co nabízíme budoucím majitelům našich štěňat a co očekáváme na oplátku.

4.10.2011 - dodány nové fotky do alba 

Arynčina maminka Valkýra z Molu Es složila svou 5 zkoušku a to stopařskou FPr1, tímto ji gratulujem.
Máme opravdu šikovné rodiče. Zkouška byla poznamenána do Valkýřina profilu zde na stránkách v sekci Arya rodokmen.

1.10.2011 - Máme 2x nakryto a protože Curt ztratil o Aryu zájem odjel dneska večer domů. Takže, už nám nezbývá než si držet palce, doufat a modlit se ke všem bohům, aby se zadařilo a my měli čertovskou nadílku...

29.9.2011- Curt z Vlčího dubu- tak tu máme ženicha, dneska nám přijel krásný Curt z Vlčího dubu. Je to pes s nádherně žlutýma očima, malými oušky, krátkým ocasem, bohatou srstí, úchvatným pohybem a příjemnou povahou :)
Fotky najdete zde

A máme nakryto :) Přesněji ještě dnes večer se děcka rozhodli, že do toho praští :)

 

24.-26.9.2011- vlčí dovolená - v sobotu jsme s Aryou, Kirou a Benkem vyrazili k Vranovské přehradě na dovolenou.
V neděli sme jeli okouknout speciálku čsv- kde Ben dostal krásnou Výbornou.
A povzdechnout si nad koncem Aryiný výstavní kariery, ale když jsem viděla jak je Arya spokojená i bez kusu ouška, musela sem uznatm že to přežijem.
V pondělí se fotilo a zde: najdete pár foteček

Konec výstavní kariéry u Aryi Arqevy- z důvodu konfliktu, při kterém Arya Arqeva přišla o kus ucha, končí její výstavní kariéra. Sice bylo v plánu pokračovat, aspoň na klubových a speciálních výstavách, ale bohužel ji spadla špička, a tím pádem, už není pro ostatní zvířata konkurencí. Nadále se budeme soustředit na společný život a zkoušení nových věcí. Také bych ráda na Arye odchovala maximálně 3 vrhy,  ten první je v plánu na letošní prosinec. Proto držte palečky, aby vyšlo aspoň to a já si na toho výstavního vlka ještě chvíli počkám. Arynka je ráda že už do kruhu nebude muset lést a já ji místo vstupu do kruhu koupím radši nějakou dobrůtku :)

 

20.9.2011-  Arya s Kirou, přes mou nemoc měli vylítavající dny. Náš táta není doma a kočky mají pré.
Před pár dny nás navštívil náš Azrael de Molay a Arya s Kirou byli dokonale spokojené. 
Jejich hrátky byli občas krkolomné.

V galerii najdete celé album- http://sdivokoukrvi.rajce.idnes.cz/Arya%2C_Azik_a_Kira-domaci_blbnuti/

Dále sme se znovu v Divoké šárce sešli s paní  Šárkou Matrasovou, chovatelkou čsv Arimminium a jejími fenkami Andromedou a X-Incognitou. Tentokrát nám nedělala společnost Xí od Úhoště(http://sdivokoukrvi.rajce.idnes.cz/vlci_komunikace/) Ale Benjamin Ben Srdcerváč- fotky najdete v galerii - http://sdivokoukrvi.rajce.idnes.cz/Divoka_sarka%2C_setkani_s_Italkami/

Nová podsekce Zdraví- v sekci o Arye byla vytvořená nová podsekce zdraví. Najdete v ní certifikáty na dm a dwarf, fotokopie vyhodnocení dkk a dlk + rentgeny. Pokud bude Arya někdy na něco testovaná, najdete tam výsledky.

Nové fotky ve fotogalerii - ve fotogalerii naleznete nové fotky Kiry v album Agnes kira z Třineckých končin 

A Arqevata-všimněte si podoby s maminkou:D

10.9 rodinné setkání- Včera v Zakšíně u Dubé, v chovatelské stanici Arqeva, proběhlo rodinné setkání Aryi, její krásné sestřičky z německa Aibell a jejich rodičů. Protože Valkýra hárá a dcerečky by chtěla vychovávat, tak se s nima jen pozdravila a zbytek dne byl pouze ve společnosti jejich úžasného tatínka Qerona. Který se projevil jak hrozný mazel a málem mě umazlil k smrti.

Po pořádném pomazlení všech přítomných sme vyrazili na procházku nádherným lesem. Kde sme udělali i rodinou fotečku.
Kde z leva je Aibell, uprostřed nádherný Qeron a v pravo má láska Arya.

Více fotek snad přibude časem, protože majitel Aibell fotil.

9.9.2011 Jsme byli na procházce a kamarád nám udělal společnou fotku.  

 

4.9 Na Konci světa. O víkendu sme se s Aryou vydali na konec světa na pastviny. Bylo to super. Krom koníků tam najdete velblouda, lamu, kozy, ovce, prasátka a to všechno na volno. Arya z toho měla vánoce a já měla co fotit. 
A Arynka se zase plně socializovala. Tady je jedna s velbloudem

29.8.2011 Dneska nám majitel našeho krycího psa Curta z Vlčího dubu poslal nové aktuální  fotečky
Najdete v galerii: http://sdivokoukrvi.rajce.idnes.cz/rodice_vrhu_A_s_Divokou_krvi/

19.8 Tak jsem dneska z nudy tvořila podpis na wolfdog, tady je výsledek

6.8 Brno- v Pátek sme si udělali výlet do Brna s Aryou, Bregem ( kterého stále máme u sebe) Maškou a Darlinkou k Tawy kennel. Protože mají vlastní cvičák, tak sme si jeli vyzkoušet vše co se jen dá, od poslušnosti po obrany a agility.

Ve středu odjela Lenka s Darloškou a já se zbytkem šedivců jsem u nich zůstala, abych s Aryou začla makat a zjistit na co máme. A největší prakvapení  pro mě je, že Arya začala kousat.

Více fotek v galerii

Takovej malej důkaz jak se naše holky milujou, aneb lásnou tě sním :) přidány do fotogaleria alba jak si Kira hraje s vlky

20.7 Nové fotky ve fotogalerii- Kamarád  mi zapůjčil svůj zrcadlový foťák, takže do fotogalerie bylo přidáno nové album. Další fotografie přibudou

18.7 Za poslední dva dny jsem přidala pár nových článků, včetně toho, co je Chov, proč psa s PP a něco o nemocech, se kterými se může setkat každý majitel psa. Dále byly doplněny odkazy o naše nevlčí přátelé a kdo by měl zájem tam být, stačí když mi napíše. Jinak si užíváme domácí pohodu a stále hlídáme Aragorna Srdcerváče.

17.7 Dneska jsme se dozvěděli velmi smutnou zprávu. Maminka naší Kirušky, krásná a úžasná Bijou z Hrabovských luk byla nějakým zlým člověkem otrávena. Moc nás to mrzí a držíme za tuto úžasnou fenku smutek. O to víc doufám, že díky Kirunce půjde její krev dál a tak nebude nikdy zapomenuta.

Ve fotogalerii najdete album věnované jen a jen Bijou.


 

16.7 Národní výstava Mladá Boleslav- Kira dneska podstoupila svojí 2 výstavu, tentokrát ve třídě Dorost. Byla v konkurenci dalších 3 fen a svojí třídu vyhrála. Je tedy Velmi Nadějná 1 s moc krásným posudkem.
ve fotogalerii najdete album z téhle výstavy


10.-20.7. Máme na návštěve krásného a úžasného Aragorna "Brega" Srdcerváče. Jeho páníček z rodiných důvodů musel odleťet do kanady a tak tenhle ten mazlík zkončil u nás. Brego se ukázal jako pes s úžasnou povahou, jehož je radost mít doma.  Pokud bude jednou uchovněn, ráda bych si ho vypůjčila na krytí.

Více fotek sním najdete ve Fotogalerii

7.7. Do fotogalerie naší Kiry byly přidány nové profilové fotky z dnešní procházky se srdcerváči

5.-6.července - vodní hrádek Švihov - v době státních svátku, jsme se s Aryou sebraly a ve společnosti Lenočky, Alči a vlčího kamaráda Arguse, se jeli podívat na tenhle hrádek a užít si dva dny ve společnosti šermířů. Bylo to vážně super, naše vlčí děti prokázaly jak jsou šikovní a hodní. Arya se projevila jak ostřílený profík, kterého střelba z děla nemůže vyvést z míry a spokojeně si za hradbama hradu chroupala kosti se šunkou, které dostala od hodných stánkařů, a ani Argus, který podobnou akci absolvoval poprvé se nenechal zahanbit a byl v klidu, jen nechápal co se  děje, ale panika se nekonala, spíše jen překvapené pohledy směrem na nádvoří.
Z akce sem vlastně nic nenafotila, ale za to sem vytáhla foťáček na procházku a nafotila naše spokojený vlčky, kteří si užívali velké louky k proběhnutí.

Fotografie najdete v galerii.

30.6.2011 Poslední týden byl u nás docela rušný. Od minulé středy do pátku byla Arya ve společnosti vlčího kamaráda Hayaakima a pak do pondělí byl Hayaakim u nás. K tomu sme si včera udělali výlet do Plzně a poznávali spolu krásy tohoto západočeského města.
Domů nám konečně přišla cedulka na dům, s upozorněním že tu máme psy a Vstup je tedy jen na vlastní nebezpečí a do fotogalerie je přidána sekce věnovaná Kiře.

18.6 přidány nové sekce na stránky, doplněni 2 krycí psi čsv ( Aryininý kamarádi ), kteří  po dohodě dostali své místo na našich stránkách.

12.6.2011 - Dneska sem pořádala pochod Prahou pro čsv. Ráno pršelo tak nedorazila polovina nahlášených účastníků, ale přesto se nás pár sešlo. Celkem bylo 9 vlkoušků a akce to byla vážně povedená. 

10:-12.2011 Hlídáme milého vlčka Benjamina Bena Srdcerváče. Je to tu vážně veselý a hravý, hafíci si to užívaj

9.6. 2011 - Dneska sme byli ve Stromovce na seznamovací akci s krásnou vlčí dámou Estou Kanýčo :) Bohužel sme neměli sebou foťák, ale příště to zdokumentujem. Arya se chovala super, žádnej pokus o konflkt, je to moje hodná holčička. Taky odedneška máme vizitky.

 

8.6.2011-dneska  panička dodělala tyhle stránky. Přesunula na ně všechny informace z mých starých stránek, a dala sem i něco navíc. Trošku mě štve, že sem se musela vzdát jejich vlčího vzhledu, ale panička je neschopná si s těma stránkama cokoliv udělat. A tak byla nucena to konečně vyřešit. Snad se Vám budou nové stránky líbit a najdete zde vše co budete hledat.  

Nové externí webovky jsou v provozu :)

Comments