Naši koníci‎ > ‎

Dáda


Daduí je kobyka naší kamarádky a majitelky Anup Tawy Alči Pakostové.

Je narozená 23.3.2004. Z maminky Dariny po tatínkovi Francisovi (více info o nich a fotky níže). Po mamince zdědila krásnou tmavou barvu díky níž vypadá v zimě jako černočerný přízrak a po tatínkovi úžasný skokový potenciál. Po děděčkovi (Sultán Ar1/1) krásnou jemňoučkou hlavičku. Má 130cm v kohoutku. Ale vzhledově poníka nepřipomíná :)
Dády start do života nebyl zcela ideální a proto není povahově úplně jednoduchá, ale pracuje se na tom. ;)

Fotogalerie například zde, zde a zde.


Matka Dády - Darina

Maminka Dády je klasický černý poník, s výbornou povahou, kterou předávala svým potomkům. Moc informací o ní nemáme, snad jen, že dala dalších 5 hříbat s Francisem. O jejím původu není nic známo.
Tady aspoň ještě jedna fotečka Dariny s DaduškouOtec Dády - Francis

Francis je tatínek Dády jeho popis budu citovat přímo slovy člověka jež ho osobně znal a je tudíž nejpovolanější (doufám že se na mě za to nebude zlobit):

"Francis je po arabském Sultánovi, z klisny kříženky Nory (hucul/welsh pony). Arab, jak se Francisovi přezdívalo, byl ušlechtilý koník na lehké nožce (z maminky podědil spíše toho welše, hucula by v něm asi nikdo nehledal) cca 145 cm KVH, po mamince (plavobílá s černou hřívou a ocasem) byl strakáč (rezavobílý tobiano), nebyl úplně v typu araba, spíše jezdeckého ponyho. Běžně na něm jezdili dospělí, byl temperamentní, dost dominantní - když byla připouštěcí sezona, byla s ním horší domluva, se slabšími jezdci měl tendenci se vracet domů ke klisnám. Chodil především do terénu, ale byl základně jízdárensky přiježděn a slušně skákal. Od těchto majitelů ho odkoupila jistá slečna, která s ním dělala Parelliho, ale kvůli jeho hřebčí dominanci ho nakonec vrátila (asi po roce). Nepamatuji se už kam byl prodán dál, myslím, že je teď v Německu a byl prý kastrován."